wtorek, 27 czerwca 2017


Mekka wielbicieli F1, czyli z wizytą w muzeum Ferrari w Maranello.Jadąc do Włoch, nazwa miejscowości Maranello wiele mi nie mówiła. Obecnie miejsce to kojarzy mi się z kilkoma rzeczami. W dzisiejszym poście opiszę pokrótce muzeum Ferrari a także zamieszczę odrobinę zdjęć i kilka filmów. Także będzie coś i dla oka i dla ucha. Zapraszam!
Fani/ki czterech kółek z pewnością wiedzą skąd wywodzi się Ferrari. Będąc na północy Włoch, obowiązkowym miejscem –must see- do zobaczenia, jest muzeum  ferrari. Maranello gdzie ono się znajduje, zlokalizowane jest zaledwie niecałe 20 km od Modeny. Dojazd tam zajmuje około pół godziny samochodem, czy autobusem. Dostępne są zarówno autobusy turystyczne jak i te podmiejskie. Zakupu biletu wstępu można dokonać na miejscu w kasie. Nie ma potrzeby rezerwacji on-line.
Przemierzając kolejne sale i podziwiając eksponowane samochody, przenosimy się w czasie. Mamy możliwość poznania historii oraz tego jak zmieniały się modele pojazdów na przestrzeni lat. Prezentowane modele zachwycają elegancja, klasa oraz wyglądem, -są dobrze zadbane, mimo tego ,ze niektóre maja kilkadziesiąt lat.
Jak już wiadomo, jadąc tam, wielkiego pojęcia nie miałam o Tym miejscu. Co mnie natomiast uderzyło w muzeum to to, ze na każdym kroku wyłania się pasja twórcy, założyciela. Na ścianach przewijają się, jakże proste, acz głębokie myśli, typu: ‘’nie możesz opisać pasji, możesz nią żyć’’.
Najlepsze zostawiono na koniec. Mianowicie wchodzimy do sali,- w której prezentowana jest cała galeria F1, najsłynniejsi kierowcy ( chronologicznie) oraz trofea. Całości towarzyszy nastrojowa muzyka. To naprawdę robi wrażenie, nie tylko na fanach wyścigów. Miejsce tak niesamowite, że trudno wyjść. Przekazuję z punktu widzenia totalnego laika w tej kwestii. Polecam każdemu kto choć trochę interesuje się czerwonym światem formuły.


Z dostępnych atrakcji jest w muzeum symulator, którym za dodatkową opłatą można się przejechać a w pobliskiej Modenie, muzeum Enzo ( można kupić bilet łączony do muzeum Ferrari i muzeum Enzo w Modenie).


Zapraszam na galeryjkę zdjęć z muzeum:
  


  

 Coś dla ucha również :


Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz