środa, 27 kwietnia 2016


Pomysł na urlop- podpowiadam kierunek: ALGARVE !!!
Lagos

Przed nami maj, zapewne część z Was myśli już nad wyjazdami. W miejsca gdzie obecnie jest trochę więcej słońca aniżeli w kraju. Każdy chciałby trafić w lokalizację idealną, ze wspaniałą pogodą, pięknymi plażami a także rozwinięta ofertą rozrywkową i doskonałą kuchnią.


Dziś pokażę Wam takie miejsce.Lagos
Zatoczka w Lagos


Zabieram Was na południe Portugalii, na klifowe wybrzeże Algarve. Już pierwszy rzut oka na krystalicznie czyste wody Oceanu Atlantyckiego, potwierdza słuszność wyboru destynacji. W turkusowych falach oceanu odbijają się piaskowe klify, które przybierają naprawdę dziwaczne kształty.


Lagos
LagosLagos


To właśnie one powodują, że ta część wybrzeża Algarve, jest tak piękna. Zdjęcia w poście zamieszczam z miejscowości Lagos.


Znajduje się tam przepiękna zatoka częściowo ukryta w żółtych klifach. Mamy możliwość zarówno podziwiania skał z plaży, jak też i spacerując górą,- delektujemy się widokiem wybrzeża ze wzniesienia.


Z portu w Lagos pływają małe łódki, dzięki którym da się podziwiać brzeg od strony oceanu. Mało tego, wpływamy do jaskiń, aby podziwiać cuda natury, standardowo ukryte przed naszymi oczami.Lagos
Lagos


Vasco da Gama nie jestem, niemniej po przyjeździe z Polski do Portugalii za każdym razem czuję się jak odkrywca.


Północ, czy południe tego kraju oferuje całkowicie odmienny typ wybrzeża. Inny klimat. Bezcenne natomiast jest to, że na zdrową i świeżą kuchnię zawsze można liczyć, niezależnie od lokalizacji.


4 podpowiedzi co na miejscu i w okolicy warto:


-Oceaniczne, ogromne fale przyciągają miłośników surfingu. Na wybrzeżu bez kłopotu odnajdujemy szkoły surfowania i wypożyczalnie desek.


-Lagos to rozrywkowa ‘’stolica’’ regionu. Życie nocne jak to w Portugalii, rozpoczyna się około północy, czy pierwszej nad ranem. Wcześniej celebrowana jest kolacja, która potrafi ciągnąć się nawet kilka godzin…


-Z Lagos stosunkowo blisko jest do prawowitej stolicy Algarve, czyli Faro. Stamtąd zaś blisko już na historyczny, słynący małpami Gibraltar.


-Parque Natural de Ria Farmosa. To rezerwat przyrody, w miejscu w którym rzeka Ria uchodzi do oceanu. Zachwycający.Lagos


Myślę, że już Wiesz, dokąd udać się na najbliższe wakacje. Na chwilę obecną są już bezpośrednie loty do Portugalii z Polski. 


Temat oczywiście nie został wyczerpany i z całą pewnością będzie jeszcze o Portugalii.
Zatem pozostaje mi tylko życzyć BOA VIAGEM !


Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz