wtorek, 17 maja 2016
Buenos días en Costa Brava, hola Lloret W tym roku, znaczna część turystów, wybrała półwysep Iberyjski na miejsce odpoczynku.


Jak długa i szeroka Hiszpania, ma wiele do zaoferowania. Każdy region inny. Różnią się nie tylko klimatem, zwyczajami, odmiennym językiem i kulinarnymi perełkami. Nie da się na raz opisać wszystkiego. Dlatego zacznę od wybrzeża, które jest mi najbliższe, ze względu na częstotliwość pobytów. Mowa o Costa Brava.Stolica regionu jest łatwo dostępna dzięki lotnisku w Barcelonie, jak też i Gironie. W okolicy miasta Gaudiego, tuż nad morzem zlokalizowane jest jedno z najpopularniejszych miast na Costa Brava, mianowicie Lloret de Mar.  


Miasteczko w sezonie, czyli między czerwcem a wrześniem ożywa. Bez kłopotu można znaleźć hotel, ponieważ ma dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Oferuje dużą główną plażę, wzdłuż, której nie brak zarówno atrakcji wodnych, jak też barów i restauracji.

Poza główną i w zasadzie najbardziej przez to popularną plażą, możemy się udać na inne odrobinę dalej od centrum zlokalizowane mniejsze plaże. Tutaj chcę wspomnieć o Cala Banys i nie dlatego, że jest to piaszczysta plaża, bo piasku tam nie ma. Jest wybitnie kamienista. Niemniej jednak na skałach, tuż nad wodą ulokowany jest bar.  Z którego spośród palm roztacza się piękny widok na morze.


Idąc dalej w tym kierunku  ( w stronę Blanes), dotrzemy na Fenals. Jest drugą większą plażą Lloret. Co różni ją od Playa de Lloret to to, że w sporej części otoczona jest przez las. Zatem można tam poniekąd odciąć się od zabudowań. 


Jeśli znudzi się nam leżakowanie. Tuż przy plaży znajdują się ogrody Jardines de Santa Clotilde. Znane choćby z kręconych tam ‘’Pamiętników z wakacji ‘’.


Miłośnicy długich spacerów, z pewnością rozważą przejście szlakiem wzdłuż wybrzeża do Tossy de Mar. Szlak jest urozmaicony, bo prowadzi nie tylko samym wybrzeżem ale również przez las. Oferując piękne widoki podczas drogi. Sama miejscowość Tossa, jest warta uwagi i polecam gorąco odwiedzenie jej.Jeśli poza odpoczynkiem na plaży i wodnymi szaleństwami, mamy ochotę na nocne zabawy, pod tym względem również Lloret posiada szeroki wachlarz możliwości. Jest to bodaj najpopularniejsza miejscowość na wybrzeżu pod względem czynnych klubów i odbywających się tam imprez. Często z udziałem międzynarodowych muzycznych gwiazd.


W lipcu na wybrzeżu odbywa się pirotechniczny show - święto ognia, oraz procesja łodzi. Warto również w tym okresie wybrać się do sąsiedniego Blanes, gdzie pokaz ogni sztucznych realizowany jest z morza, oferując niezapomniany widok.


Z Lloret jest stosunkowo blisko zarówno do pięknej Girony,  sławnej Barcelony jak też i do sanktuarium Montserrat.

Pogoda na Costa Brava podczas lata jest niemalże gwarantowana. W lipcu temperatura powyżej 30 stopni. Pozostaje zatem wyposażyć się w kremy z filtrami i ruszać na podbój Hiszpanii.


Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz