czwartek, 8 września 2016Wsi spokojna,- MIESZCZUCHU przeczytaj koniecznie!


Niektórzy muszą trochę zapłacić. Inni naturę mają za płotem.. na co dzień cieszą się zielenią, błękitem nieba i śpiewem ptaków..

Zabieram Was dziś na Podkarpacie.
To oczywiście tylko jeden z wielu pięknych ‘’swojskich’’ regionów Polski. Jest dla mnie bliski zaraz po Małopolsce.  Spędzam tam zdecydowanie zbyt mało czasu. Wielka to szkoda. Wystarczy rzut oka, na zdjęcia i ma się wrażenie, że to inny świat. Niby ten sam. Jednak życie tam jest zupełnie inne.Widzisz zdjęcia, pola, lasy, słoneczniki. Co tam można robić? Nuda! ? Otóż nie. Od kilku już dobrych lat rośnie grono zwolenników agroturystyki.  To właśnie jest pomysł na to jak spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku.


Ci, którzy nie mają czy to rodziny, czy znajomości na wsi, korzystają z powodzeniem z rozbudowanej oferty gospodarstw agroturystycznych. Gdzie dla wielu osób sposób,  uprawy czy też hodowli może okazać się zupełnie nową wiedzą. To dobra przygoda i nauka szczególnie dla dzieci. Dzięki temu dowiadują się, że marchewka na drzewie nie rośnie..
Mam szczęście, że już w zasadzie od przedszkola miałam możliwość wyjazdów na wieś. Agroturystykę poznałam empirycznie. Uwielbiam momenty ucieczki z dużego miasta na wieś. Zderzam się tam z inną rzeczywistością…czy lepszą?  Życie na wsi i w mieście ma swoje plusy i minusy.

Kończy się lato, żniwa się skończyły. Udało mi się otrzeć ostatnio o dożynki, czyli świętowanie wieńczące letnie prace w polu. Wrzucam tu kilka zdjęć uchwyconych przy okazji spacerów.. Zapraszam na Podkarpacie!
Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz