czwartek, 5 stycznia 2017WINTER IS COMMING! -20 ' C Zimowe trio!

Jeszcze ciepło za oknami. Ale to kwestia czasu, jak temperatura obniży się i to znacznie. Prognozy przewidują nawet do -20’ w okolicach weekendu. Zatem zbliżają się doskonałe warunki… A na co ?


Takie nierozłączne zimowe trio, o którym tu myślę odrobinę napisać, to narty, mróz i źródła.  Z żalem myślę, o tych którzy jeszcze nie wypróbowali. Nawet, jeśli nie jeździsz na nartach, czy desce, w góry na źródła wybrać się można a nawet trzeba.


DLACZEGO?

Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa, po całym dniu jazdy, zmęczeni i zmarznięci z pewnością, przyznają racje, że jeden z lepszych sposobów, na zregenerowanie zmęczonych mięśni to gorące źródła.


Wody termalne nie tylko mają dobroczynny wpływ na same mięśnie. Zazwyczaj wytryskająca z głębokości woda, o temperaturze dochodzącej blisko 40 ‘C w swoim składzie ma wiele cennych dla zdrowia i samopoczucia składników mineralnych. Wpływają one na skórę, układ nerwowy- eliminując stres, poprawiają samopoczucie, pomagają w leczeniu bezsenności,bólu głowy oraz wiele in.

Dostępne są tam zazwyczaj bicze wodne, łóżka na których podczas leżenia pęcherzyki powietrza masują ciało.


Zderzenie wody o temperaturze powyżej 30’ i powietrza o temperaturze grubo poniżej zera, powoduje, że mamy możliwość zahartowania organizmu. Jak dla mnie w takich okolicznościach, im zimniej tym lepiej!


Zatem mrozie przybywaj, czekam na termach!
Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz