czwartek, 7 lipca 20163 rzeczy, które musisz zabrać w drogę, naładuj się!

Nie czytaj tego tekstu, jeśli zamierzasz na urlopie całkiem odciąć się od świata. Nie zabierasz wtedy żadnej elektroniki i przemierzasz boso dżunglę. Też tak kiedyś zrobię…

Tymczasem..

Dziś pisze tylko o trzech wynalazkach, które bardzo ułatwiają nam życie w podróży. Niepozorne, nie zajmujące wiele miejsca (zazwyczaj mniejsze od telefonu) a bywają dość przydatne.

·                  Power bank

Niezależnie dokąd jedziemy. Jeśli planujemy zrobić większą ilość zdjęć, potrzebujemy korzystać z aparatu, telefonu czy laptopa a nie ma gwarancji, że w każdym miejscu, do którego się udamy, będzie dostępne gniazdko. Aby być przygotowanym na taką ewentualność i nie utracić kontaktu ‘’ze światem’’, dobrze zabrać ze sobą power bank.

Jest to przenośne dodatkowe źródło energii. Które oczywiście wcześniej, przed wyjazdem należy naładować, tak jak to czynimy z pozostałymi sprzętami. Jeśli podczas podróży pojawi się zapotrzebowanie na prąd, wystarczy podpiąć bank do urządzenia, za pomocą portu usb i jesteśmy uratowani..
·               
           Mapy gps

Wyjeżdżamy w nieznane. Sprawdzamy przed wyjazdem mapy i adresy. Zabieramy ze sobą rozkładaną mapę. Jeśli natomiast nie czujemy się mocni w odczytywaniu mapy, z odsieczą przychodzą smartphony i aplikacje. A konkretnie mapy. Wystarczy wyszukać mapę danego kraju i pobrać na telefon.
Zazwyczaj menu takich map jest dość rozbudowane. Poza wyszukaniem informacji dotyczącej lokalizacji, możemy sprawdzić gdzie znajdują się interesujące nas muzea, obiekty, restauracje  itp.

Korzyścią jest to, że nawet nie trzeba posiadać zasięgu internetowego, aby móc sprawdzać lokalizację i przemieszczanie się do celu. Znaczna część map gps, działa offline.
·        
          Wtyczki, gniazdka

Ostatnia, ale nie mniej ważna rzecz. Nim wyjedziesz sprawdź, czy w kraju docelowym można korzystać z wtyczek, które używamy w swoim kraju. Aby wykluczyć sytuację, że zabieramy ze sobą sprzęt, z którego później nie uda się skorzystać.
Nie trzeba jechać do Ameryki, aby spotkać się z innym rodzajem napięcia w gniazdku. Mamy dostępne wtyczki Brytyjskie, Europejskie, Amerykańskie, Południowoafrykańskie etc.

W sklepach, czy w internecie są dostępne adaptery  użyteczne dla danego kraju.
Pamiętaj koniecznie aby zakupić taką przejściówkę, bo to ani wydatek, ani obciążenie dla bagażu, a nie zawsze w miejscu docelowym są dostępne adaptery.


Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz