poniedziałek, 22 sierpnia 2016Mierz wysoko. Tylko wtedy wyjdziesz na Mount Everest!


Jesteśmy różni. Jedni stąpają mocno po ziemi, inni bujają w obłokach. Jednak to co nas łączy, to marzenia. Bo każdy ma prawo marzyć.  Pomyślisz, tak…jak byłam/łem mały to miałam/łem wiele marzeń..

Co się z nimi stało??


Troszkę urośliśmy, wydaje się, że mamy więcej możliwości, narzędzi aby marzenia realizować. Jednak zwykły nawał obowiązków i brak czasu spowodował, że zapomnieliśmy o marzeniach… Myślimy sobie, że na to stać tylko nielicznych..


Wielka szkoda.To zły kierunek myślenia.Najwyższa pora to zmienić!

Chyba najtrudniej uzmysłowić sobie, że tak naprawdę wiele marzeń jest do zrealizowania i że są one dostępne dla każdego. Skala marzeń nie ma znaczenia, bo jedna osoba będzie chciała pojechać nad Bałtyk pierwszy raz w życiu, ktoś inny zaś marzy o tym, żeby zjeść prawdziwą pizzę na cienkim cieście we Włoszech.


I dobrze, nie bójmy się marzyć! Czas przejść do konkretów.Czas.


Na co czekasz? Wystarczająco długo tkwisz w komfortowym nic nie robieniu. Samo nie przyjdzie. Nie marnuj więcej czasu. Marz świadomie. Mierz wysoko. Zrób listę.


Wszyscy dookoła  robią listy. To i ja zrobiłam. W sumie co styczeń wypisuję sobie listę marzeń na bieżący rok. Zazwyczaj zawiera ona kilkanaście pozycji, ile z tego udaje się zrealizować? Kilka. To i tak dobry wynik.


Dlaczego lista,- bo po spisaniu, marzenia nie wydają się być już tak nierealne. Są konkrety. Trzeba na tą listę często zaglądać i zacząć przechodzić do działania, bo ?
Marzenie zamienia się w cel.Lista zawiera już cele. A cele są do realizacji, zatem przechodzimy do działania. Jak na wszystko w życiu, tak i na marzenia musisz sobie zapracować.Wytrwałość.


Od razu powiem Ci, że nie będzie łatwo. Musisz być uparty i wytrwały. Może nie wystarczy ci czasu na sen. Zabraknie też prawdopodobnie wolnych weekendów. Czeka nas pewno też w związku z tym sporo wyrzeczeń. Właśnie dlatego musisz bardzo chcieć. Bo jeśli czegoś bardzo chcesz, to dopniesz swego. I tak właśnie masz myśleć.


Dlaczego? To tak działa, sprawdziłam na własnej skórze.


Pasja daje niesamowitą siłę napędową. Wystarczy uświadomić sobie, jaki jest cel i wtedy nawet jeśli jest sporo przeszkód na drodze do pokonania, to przybliżanie się do jego realizacji daje niesamowitą radość. Kopa do dalszego działania.

Ten dzień.


W końcu nadchodzi. Spacerujesz brodząc po kostki w Bałtyku, czy też zajadając się pizzą w jednej z uroczych trattorii na Trastevere.. myślisz sobie, warto było. Udało się. No i to uczucie satysfakcji.


Początek może być ciężki. Sam moment podejmowania decyzji o realizacji marzenia, może wiązać się z małymi i większymi życiowymi zmianami. Decydowanie nigdy łatwe nie jest. Obawa jest rzeczą normalną. Rozważ za i przeciw. Byle nie za długo. Podejmij decyzję. A potem wystarczy już tylko uparcie dążyć do swojego celu!


Życzę Ci aby jak najwięcej marzeń z Twojej listy zostało zrealizowanych. Pracuj a szybko poznasz uczucie zadowolenia, towarzyszące osiągnięciu swego marzenia!


P.S. W przypływie euforii, po realizacji jednego, chcemy więcej, sięgamy po kolejne marzenie. I dobrze. Uczciwie informuję, że chyba można się od tego uzależnić.


Biegnę zaprogramować realizację mojego kolejnego marzenia !

Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz