piątek, 11 marca 2016


Uciekam na Montmartre!

Dziś w piątkowym cyklu ''zdjęcia tygodnia'' zapraszam do Paryża. Jak zawsze, gdy pogoda za oknem nie nastraja przychylnie, przemieszczam się w miejsca, w których nie brak słońca i pozytywnej atmosfery. Jednym z wielu takich miejsc jest Paryskie wzgórze Montmartre. Zachwyca Bazyliką Sacré-Cœur, spod której roztacza się widok na Paryż, wąskimi kolorowymi uliczkami, kawiarniami. Wśród spacerującego spokojnie tłumu, artyści malują, wystawiają swoje obrazy. W tle oczywiście rozbrzmiewa muzyka, à propos muzyki..


Dawno, dawno temu spacerując właśnie po Montmartre dało się słyszeć przepiękny dźwięk gitary.. Młody chłopak grą umilał spacerującym czas. Tuż obok jego pomocniczka
sprzedawała płyty z muzyką. Żal byłoby nie nabyć, choć części tego miejsca, więc oczywiście zdecydowałam, że płytę należy zabrać ze sobą do Krakowskiego domu. Po chwili okazało się, że para gra na zmianę, co kilka miesięcy na Montmartrze i na Rynku Głównym w Krakowie. Płyta i tak przyjechała za mną. Już kilka razy udało mi się też usłyszeć ‘’moją’’ paryską gitarę w okolicach Kościoła Mariackiego.

Zapraszam do rzutu okiem na zdjęcia.

Bon voyage!Wyraź swoją opinię, zostawiając komentarz.
Jeśli podobał Ci się ten wpis, podziel się nim na Facebooku!

2 komentarze:

  1. te zdjęcia są przepiękne... a karuzela to mnie już całkiem powaliła!!! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję :-)
    Za tydzień zapraszam na kolejne zdjęcia! :-)

    OdpowiedzUsuń